اینیستا نباشد، بهشتی هم نیست

آی اسپورت: فصل گذشته مصدومیت‌ها باعث شدند آندرس اینیستا به طور کل محو باشد. در آن زمان به ندرت پیش آمد که اینیستا بتواند در 3 بازی پشت سر هم به میدان برود. هر بار هم که وارد زمین می‌‎شد یا به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفته بود و یا خیلی زود تعویض شده و از زمین بازی خارج می‎شد.
دو مصدومیت زانو و دو مصدومیت عضلانی در مجموع باعث شدند تا ستاره باتجربه بارسلونا در مجموع 3 ماه از بازی‌ها را به خاطر آسیب دیدگی از دست بدهد. در اواخر فصل بود که اوضاع برای او بهتر شده بود و تا حدودی توان بازی کردن را داشت. حتی در 4 بازی آخر او به طور مداوم در زمین بود و در واقع 4 بار و هر بار به مدت 90 دقیقه بازی کرد. یکی از آن بازی‌ها هم فینال کوپا دل ری بود که در آن حضور داشت و جام قهرمانی را هم بالای سر برد.
غیبت او در زمین بیشتر به خاطر مصدومیت‌ها بود و این طور نبود که لوئیز انریکه نخواهد به او بازی بدهد. این فصل اما بعد از از دست دادن بازی برگشت سوپرکاپ اسپانیا و شروع لالیگا، اینیستا در 7 بازی اخیر بارسلونا که تیمش در آن‌ها موفق هم بوده، حضور داشته است. در واقع مدت‌هاست از آخرین بار که او این تعداد بازی انجام داده می‌گذرد.
والورده به اندازه‌ای به او اعتماد دارد که حتی می‌خواهد از زیر استراحت دادن به او هم فرار کند و ترجیحش این است تا حد ممکن در بازی‌های از ستاره کهنه‌کارش استفاده کند. واقعیتی وجود دارد که او هم آن را به خوبی درک کرده است؛ بدون اینیستا بهشتی در کار نیست.
در غیاب هم‌بازی‌هایی تاثیرگذار، حضور اینیستا در زمین واقعا لازم است و باعث می‎شود مسی هم خوشحال‌تر باشد. او قوی‌ترین عضله تیم در خط میانی است.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *