بزرگترین منکر در ادارات دولتی عدم توجه به ارباب رجوع است + تصاویر

 به گزارش سیمین شارژ | شارژ همراه اول | شارژ ایرانسل به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، حجت الاسلام والمسلمین امیر چهری امروز در بازدید از دفترخبرگزاری تسنیم در استان گیلان با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: مقوله امر به معروف دایره وسیعی در جامعه امروز دارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه فعالیت خبری رسانه‌ها هم به گونه‌ای امر به معروف‌ و‌ نهی‌ از‌ منکر است افزود: برای اینکه بتوانیم امر به معروف و نهی‌ از منکر را یک فریضه موفق در جامعه قرار دهیم باید این مقوله را به‌طور مطلوب در جامعه تبیین کنیم.

وی با بیان اینکه امر‌ به‌ معروف ابعاد گسترده‌ای دارد و نباید این فرضیه را تنها در تذکر رعایت حجاب دانست بیان کرد: متاسفانه برخی اقدامات، نگاه‌های افراطی و بدون پشتوانه ملی موجب شده تا تبادل اشتباه در خصوص امر به معروف در ذهن‌ها ایجاد شود.

چهری با تاکید بر اینکه برای تببین فریضه امر‌ به معروف و نهی‌ از منکر پیغمبران، امامان و اولیای بسیاری از سوی پروردگار فرستاده شدند خاطرنشان کرد: آنچه که فطرت انسان را به‌درستی رشد و بالنده می‌‌کند فریضه امر به معروف است‌.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان با تاکید بر اینکه نخستین مقوله امر به معروف توجه به معرفت است تصریح کرد: انسان با سرگرم شدن به سردرگمی‌های دنیایی اکثر اوقات از مقوله معرفت دور می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر فردی در زندگی دارای معرفت باشد بیشتر زیربناهای انسانیت در وی مهیا است خاطرنشان کرد: طبق تحقیق و بررسی در جامعه امروز مشخص شد امروز منکر‌ترین اقدامات در ادارات دولتی بی‌اهمیتی به ارباب رجوع‌ و کوچک شمردن نیازهای مردم است.

چهری با تاکید بر اینکه عدم توجه به مردم در ادارات دولتی از بزرگترین گناهان محسوب‌ می‌شود تصریح کرد: استان گیلان شهدا و ایثارگران زیادی مشابه محسن حججی داشته اما بسیار غریب هستند و در استانی این‌چنینی عدم توجه به مردم قابل قبول نیست.

عکس: محمد رنجبر

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *