طرح جامع مدیریت سبز در دانشگاه یزد اجرایی می‌شود

به گزارش سیمین شارژ | شارژ همراه اول | شارژ ایرانسل به نقل از خبرنگار مهر، سیدمحمد مشتاقیون در نشست خبری هفته دانشگاه سبز با اشاره به اینکه شورای راهبری مدیریت سبز پیرو دستورالعمل وزارت علوم،‌ تحقیقات و فناوری در دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، پژوهشکده ها و .. راه اندازی شد، اظهار داشت: ریاست این شورا بر عهده رؤسای دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با عضویت معاونان است و انجمن‌های صنفی و علمی دانشجویی نیز در کمیته های این شورا عضویت دارند.

وی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در راستای مدیریت سبز در دانشگاه یزد افزود: استفاده از آب خاکستری استخر دانشگاه برای آبیاری فضای سبز، ایجاد نیروگاه فتوولتاییک، تعویض لامپ های پرمصر، اجرای پروژه تحقیقاتی زمین گرمایی، سیستم جمع آوری برگ‌های پاییزی و تبدیل آن به کود برگ، آبیاری قطره ای و … از جمله این اقدامات است.

مشتاقیون از تلاش برای تدوین طرح جامع مدیریت سبز در دانشگاه یزد خبر داد و خاطرنشان کرد: در صورت تصویب این طرح، تمام امور دانشگاه در قالب طرح جامع مدیریت سبز پیگیری می‌شود.

دبیر اجرایی شورای راهبری مدیریت سبز دانشگاه یزد عنوان کرد: این طرح مواردی از جمله کاهش مصرف و بهینه کردن مصرف همچنین سوق دادن به سمت انرژی های پاک و تجدیدپذیر را پیگیری می کند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه یزد مجموعه ای از پردیس‌های متعدد است،‌ افزود: این دانشگاه می تواند به عنوان یک شهر کوچک، مجری طرح های مرتبط با مدیریت سبز دانشگاه باشد.

مشتاقیون خاطرنشان کرد: دانشگاه سبز یک تفکر و یک اندیشه، اندیشیدن به ضرورت سبز بودن و انتقال این فرهنگ به جامعه است.

وی تصریح کرد: وظیفه دانشگاه‌ها این است که اندیشه و تفکر سبز بودن را در جامعه تسری دهند.

به گزارش سیمین شارژ | شارژ همراه اول | شارژ ایرانسل به نقل از مهر، طرحی با  عنوان هفته دانشگاه سبز قرار است از ۱۴ تا ۲۱ اسفندماه در دانشگاه یزد اجرا شود که از برنامه های این هفته می توان به درختکاری، پیاده روی در دانشگاه، روز بدون خودرو و … اشاره کرد.

خبرنگاران در پایان این نشست خبری از سازه خشتی در دانشگاه یزد که در راستای احیای سازه‌های خشتی احداث شده است، بازدید کردند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *