قزوین|میزان صدور طلاق درقزوین 17 درصد کاهش یافت

حجت الاسلام حسین کثیرلو در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، اظهار داشت: میانگین ورودی پرونده‌های حقوقی، کیفری و خانواده به مراجع قضایی هر ساله در سطح کشور حدود 15 درصد افزایش دارد.

 کثیرلو افزود: در استان قزوین به ویژه شهر قزوین آمار به دست آمده از مقایسه پرونده‌های طلاق،  در سال 95 و 96 کاهش چشم‌گیر 17 درصدی را داشته است.

وی عوامل کاهش این آمار را نهایت استفاده از ظرفیت واحدهای مشاوره  خانواده در قزوین دانست و گفت:  18 واحد مشاوره تحت پوشش مجوز بهزیستی قرار دارد، مراجعینی که اختلافات خانوادگی دارند به این واحدها ارجاع داده می‌شوند  تا حد امکان سازش بین آنها صورت گیرد و  به نوعی  غربالی در این  مرحله انجام شود.

کثیرلو ادامه داد: اگر مراجعان موفق به سازش نشدند،  نامه‌ای از واحد مشاوره گرفته و به دادگستری منتقل می‌شوند.

رئیس دادگاه‌های عمومی و انقلاب شهرستان قزوین، عامل مهم دیگر را استقرار شعبه دیگر از شورای حل اختلاف را در دادگاه دانست‌ و گفت: این شورا از سه عضو تشکیل می‌شود که یکی از این سه تن روحانی است، این افراد با دلسوزی تلاش می‌کنند تعدادی از پرونده‌های خانوادگی را حل، طرفین را منصرف کرده و به سازش تشویق کنند اگر موفق نشدند پرونده مراجعین به دادگاه ارجاع داده می‌شود.

کثیرلو با اشاره به فرموده  مقام معظم رهبری در زمینه اخطار افزایش طلاق توافقی، عنوان کرد: آموزش‌های همه جانبه برای قضات و کارمندان دادگستری اعمال شده که کادر نیز سعی و تلاش خود را انجام دهند که جدایی کمتر صورت گیرد و منجر به طلاق نشود.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *