محل تامین منابع اشتغال سال 97 تعیین شد

علی اصغر یوسف نژاد در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به منابع جایگزین منابع 17 هزار میلیاردی ناشی از افزایش قیمت حاملهای انرژی گفت: در ابتدا با پیشنهاد یکی از نمایندگان قرار شد 10 هزار میلیارد تومان ازاین منابع از طریق فروش اموال تملیکی حاصل شود اما در نهایت این مصوبه حذف و به جای آن منابع از محل دیگر جایگزین شد.

وی افزود، دلیل اصلی حذف این مصوبه مغایرت با تولید داخلی و فرمایشات رهبری بود. در واقعه پیشنهاد جدیدی مطرح شد و با رای اوردن آن مصوبه قبلی حذف شد.

به گفته یوسف نژاد، بودجه به سمت منطقی و اجرایی شدن هدایت شده و بی جهت بودجه عمرانی با منابع دست نیافتنی تعریف نشده است.

وی با بیان اینکه، دولت تاکید داشت منابعی بیش از 60 هزار میلیارد تومان برای اشتغال و تولید در سال 97 تامین شود، گفت:  اما به هر ترتیب مجلس صلاح ندید 17 هزار میلیارد تومان از طریق افزایش قیمت حامل‌های انرژی تامین شود اما در کمیسیون تلفیق تلاش شد تا منابع جایگزین 17 هزار میلیارد تومانی که با آن مخالفت شده بود ایجاد شود.

وی افزود، به عنوان مثال یک سری احکام خاص که ردیف‌هایش در لایحه نیامده بود به شکل پایدار درآمدند. به عنوان مثال از محل کمک‌های فنی و اعتباری پیشنهاد شد در حد 17 هزار میلیارد تومان در مسیر تولید و اشتغال سال 97 مصرف شود و به این ترتیب تاکنون حدود 57 هزار میلیارد تومان برای برنامه اشتغالزایی دولت فراهم شده است.

به گزارش سیمین شارژ | شارژ همراه اول | شارژ ایرانسل به نقل از تسنیم، کمکهای فنی و اعتباری به منابع 20 درصدی بودجه عمرانی استانها مربوط است(که در اشتغال و حمایت از تولید در استانها مصرف می‌شود)؛ در صورت تصویب این بند منابع مذکور شکل ملی پیدا می‌کنند.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *