مداحان مراقب محتوای مداحی باشند

به گزارش سیمین شارژ | شارژ همراه اول | شارژ ایرانسل به نقل از خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر ایمانی ظهر چهارشنبه در مراسم «احلی من العسل» بابیان اینکه این مراسم به‌منظور اعلام وفاداری جوانان به اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود، اظهار کرد: جوانان و نوجوانان سرمایه‌های انقلاب و کشور هستند.

وی با اشاره به آسیب‌های که مراسم‌های عزاداری را تهدید می‌کند، گفت: هجمه دشمنان برای دور کردن جوانان و نوجوانان از مساجد یکی از همین تهدیدها است.

حجت‌الاسلام ایمانی افزایش هیئت‌ها در سطح محله‌ها را بی مدیریتی مسئولان مربوطه اعلام کرد و افزود: افزایش هیئت‌ها موجب دور کردن جوانان و نوجوانان از مساجد می‌شود و مسئولان مربوطه باید اجازه برپایی هیئت در جوار مساجد را ندهند

امام‌جمعه فردیس یکی دیگر از آسیب مراسم‌های عزاداری را مرثیه‌خوانی به سبکی که فقط شور و هیجان به وجود می‌آورد دانست و گفت: محتوی این مراسم‌ها باید باعث ایجاد تفکر میان جوانان و نوجوانان باشد.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص برگزاری مراسم‌های عزاداری‌، گفت: این مراسم‌ها نباید از شکل سنتی فاصله بگیرد و از مرثیه‌خوانان و سخنرانان می‌خواهیم مطالبی را در این مراسم‌ها عنوان کنند که روشنی‌بخش راه جوانان و نوجوانان باشد.

حجت‌الاسلام ایمانی با اشاره به تشییع باشکوه شهید حججی، گفت: محرم امسال با اتفاق مهمی چون شهادت شهید حججی همراه بود و این مهم پیامدهای مختلفی را برای ملت ایران به همراه دارد.

همچنین شاید مطالب زیر مورد پسندتان باشد...

افزودن یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *